Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Naujienos

Išrinktas saugiausias Panevėžio apskrities vairuotojas

2017. 10. 02

     Jau šeštą kartą organizuojamas nenuilstančių partnerių: Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos, VĮ „Panevėžio regiono keliai“ bei VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro saugaus eismo konkursas „Saugiausias Panevėžio apskrities vairuotojas“ startavo rugpjūčio mėn. Kaip ir visada 1-ajame etape konkursantai sprendė teorinę užduotį. Beje, konkurse galėjo dalyvauti tik asmenys įgiję teisę vairuoti transporto priemones, priskirtas „B“ kategorijai.

     Vadovaujantis konkurso nuostatais, atrinkti geriausiai išsprendę teorines užduotis vairuotojai ( iš jų 3 moterys) atvyko š. m. rugsėjo 30 dieną į VšĮ „Panevėžio darbo rinkos mokymo centras“ autodromą. Atvykusius pasveikino ir palinkėjo sėkmės šio centro direktorius Valentinas Masilionis, Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė. 2-ajame etape dalyviai sprendė kelių eismo taisyklių bilietus. KET bilietai buvo visiems dalyviams vienodi, tačiau buvo nustatytas 8 min. laikas. Dalyvių žinios atitinkamai buvo įvertintos balais: mažiausiai klaidų padaręs dalyvis įvertintas 1 balu, o daugiausiai padaręs klaidų - 20. Kaip jau įprasta - VĮ „Panevėžio regiono keliai“ saugaus eismo inžinieriai Tomas Žagūnis bei Tadas Braždžionis paguodos dovanėles įteikė į 3-iajį etapą nepatekusiems dalyviams.

     Į III-iajį etapą nukeliavo mažiausiai balų surinkę dalyviai, iš jų 2 moterys. Šį etapą, kaip visada, organizavo VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro darbuotojai. Organizuojant praktinio važiavimo rungtis išradingajam Vytautui Šakėnui šįkart padėjo to paties centro vairuotojų mokytojas instruktorius Kęstutis Pukas – š. m. Geriausio Lietuvos vairuotojo konkurso II vietos laimėtojas. Atlikti praktinei užduočiai buvo skirti net du automobiliai: lengvasis automobilis „Ford Focus“ ir visureigis „Toyota Hilux“ su automatine pavarų dėže. Pastarąjį automobilį „paskolino“ UAB „Auresa“. Vairuotojai turėjo įveikti daugybę „gyvatėlių“ (ir važiuojant į „slidų“ kalną ir leidžiantis nuo jo), įvažiavus į garažą apsisukti ir išvažiuoti iš jo, nepaliečiant kūgių bei gairelių pravažiuoti pro daugybę vartų, kuriuos pastebėti trukdo vandens fontanai. Sugrįžus prie starto linijos, persėsti į „Toyota“ markės automobilį ir vėl įveikti daugybę figūrų. Važiuojant šiuo automobiliu reikėjo atlikti dar vieną užduotį: atsiliepti telefonu (naudojantis laisvų rankų įranga) ir atsakyti į keletą klausimų – beveik visiems vairuotojams tai sukėlė šiokių tokių nepatogumų – pokalbio metu vieni dalyviai šiek tiek lėčiau pradėjo važiuoti, kiti kliudė gaireles ar kūgius. Kiekviena klaida buvo vertinama 5 baudos sekundėmis. Neatlikus bent vienos užduoties – dalyvis diskvalifikuojamas. Rungtyje vairuotojai įrodė, kad moka saugiai valdyti automobilį „slidžiame“ kelyje. III etape geriausiai pasisekė pirmą kartą dalyvavusiam šiame konkurse Justui Čekniui, Mindaugui Valatkevičiui (konkurse dalyvavo 5 kartą) ir Virginijui Kaušakiui (šio konkurso veteranui – dalyvavo visuose 6 organizuojamuose konkursuose). Džiugu, kad V. Kaušakys jau į antrą konkursą atvyksta kartu su sūnumi Roku, kuris nusileido tėčiui ir užėmė ketvirtąją vietą. 5-ąją vietą laimėjo 5-tą kartą dalyvavusi šiame konkurse Rūta Nedzelskienė.

     Susumavus 2-ojo ir 3-iojo etapo rezultatus konkurso nugalėtoju tapo Justas Čeknys. Jam - VĮ „Panevėžio regiono keliai“ įsteigtas vertingas prizas – 300 Eurų čekis įsigyti padangų komplektą.  Nugalėtojo diplomą, pasirašytą Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Egidijaus Lapinsko, VĮ „Panevėžio regiono keliai“ direktoriaus Rolando Žagaro bei VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro direktoriaus Valentino Masilionio įteikė policijos pareigūnė Danguolė Urbonienė. II vietą laimėjo, taip pat ne naujokas šiame konkurse, Mindaugas Valatkevičius – jam įteikta KARCHER plovimo įranga ir II vietos diplomas. III – ios vietos nugalėtojus Virginijus Kaušakys. Jam – diplomas ir išmanusis laikrodis-telefonas.

     Saugiausiai Panevėžio apskrities vairuotojai Rūtai Nedzelskienei – dailus, moteriškas išmanusis laikrodis ir diplomas. Nors II-ame etape padarė 9 klaidas, tačiau jai puikiai sekėsi važiuoti III etape, ji aplenkė į trečiąjį etapą patekusią, konkurso naujokę Agnę Martušauskaitę.

     Saugaus eismo konkurso „Saugiausias Panevėžio apskrities vairuotojas“ nugalėtojams vertingas dovanas bei paguodos prizus dalyviams, kuriems pritrūko šiek tiek sėkmės, įsteigė VĮ „Panevėžio regino keliai“.

     Konkursas jau šeštus metus iš eilės organizuojamas partnerių: Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos, VĮ „Panevėžio regiono keliai“ ir VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro. Visų partnerių organizavusių šį konkursą tikslas - mažėjantys žuvusių bei sužeistų žmonių skaičiai šalies keliuose, siekti, kad vairuotojai domėtųsi naujais teisės aktais, tobulėtų ne tik vairuojant automobilį, bet ir žinotų teisės aktus, kurie aktualūs vairuotojams.

 

 


Informacija atnaujinta: 2015. 08. 06