Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Naujienos

Biržuose - projektas ,,Saugokime vieni kitus kelyje"

2017. 10. 02

Spalio 1 dieną, tęsiant saugaus eismo projektą ,,Saugokime vieni kitus kelyje“, buvo suorganizuotas renginys prie Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Šį sekmadienį buvo minimi Šv. Mykolo Arkangelo atlaidai. 11 val. mišias aukojo Vatikano nuncijus Pedro Lopez Quintana. Projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį ir ugdyti kultūrą keliuose, pilietiškumą, atsakomybę, sąmoningumą, krikščioniškas vertybes, mažinti žūčių ir sužalojimų skaičių eismo įvykių metu. 

     Renginyje buvo eksponuojami du saugos diržų efektyvumo imitavimo įrenginiai, policijos prevencinis automobilis, dalyti atšvaitai ir ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais, saugaus eismo leidiniai pradinukams. VĮ ,,Panevėžio regiono keliai“ atstovai aiškino saugaus elgesio kelyje taisykles pėstiesiems ir dviratininkams. Panevėžio apskrities VPK policijos pareigūnė bendravo su visuomene, demonstravo policijos prevenciniame automobilyje įrengtą mobilų muziejų.

    Saugos diržų efektyvumo imitavimo įrenginius išbandė nemažai Biržų miesto gyventojų, buvo net svečių iš Latvijos. Dažnas išbandęs šiuos įrenginius minėjo, kad nuo šiol saugos diržus segsis ne tik automobilio priekyje, bet ir gale. Beveik visi, kas išbandė įrenginį, kuriame buvo demonstruojama 30 km/h smūgio jėga į nejudamą kliūtį, nustebo ir bandė įsivaizduoti, koks pražūtingas gali būti smūgis, važiuojant didesniu greičiu neužsisegus saugos diržų. 

     Projektas saugokime vieni kitus kelyje organizuojamas nuo 2009 metų. Šio projekto iniciatoriai Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Policijos departamentas prie vidaus reikalų ministerijos, Vyskupų konferencija ir Susisiekimo ministerija.


Informacija atnaujinta: 2015. 08. 06